Świąteczne klipy 2019

Cztery lata pomijałem wpis o filmach świątecznych, pora nadrobić.

Poniżej znajdziesz podsumowanie trzech najlepszych, według mnie, klipów trafiających prosto w serce. I tu jak we wcześniej opisywanej Filmografii 2020 nie będzie tylko aktualności z ostatniego roku. Pierwszym i wartym uwagi klipem jest produkcja hiszpańskiej grupy IKEA – Familiarizados. Produkcja ta pokazuje pewną prawdę o naszych relacjach, szczególnie wśród młodych ludzi. Pokazuje jak dużo wiemy o obcych nam osobach, celebrytach, wydarzeniach na świecie, a jak mało o.. właśnie.

Całość rozgrywa się podczas gry przy stole świątecznym. Oczywiście w bogatym wystroju IKEA. Widzimy wielopokoleniowe rodziny, nastolatków, rodziców, dziadków. Zasady gry są proste, otrzymujesz pytanie, jeśli odpowiesz prawidłowo zostajesz. Źle, odchodzisz od stołu. Prowadzący zadaje początkowe pytania dotyczą one głównie, mediów społecznościowych, nowinek na świecie, wydarzeń z życia celebrytów. Z większością każdy korzystający z Facebooka, Instagram na co dzień miał z tym do czynienia. Wszyscy pozostali przy stołach. Teraz prowadzący konkurs (prawie jak Hubert Urbański z Milionerów) przechodzi do łatwiejszych na pierwszy rzut oka, pytań z kategorii – rodzina.

 


Link do oryginału https://www.youtube.com/watch?v=grTQHDlcI2w

 

Już znasz odpowiedź. Mimo, że film jest z 2018 roku, jest nadal na czasie. Przez już lata nie nauczyliśmy się odkładać telefonu na bok. Bo powiadomienie jest ważniejsze. Bo tam się coś świeci, bo to dziecku damy mamy więcej spokoju. Dziecku które za kilka lat dorośnie i będzie.. upośledzone uczuciowo, także manualnie. Stąd całe problemy ze związkami, założeniem rodziny. Ostre słowa?

 

Przejdźmy do świąt Bożego Narodzenia 2019.

Ciekawy akcent, zamiany ról możemy znaleźć u SMYK’a. Szkoda tylko, że nie jesteśmy jeszcze nauczeni by nie dodawać zbędnych elementów typowego wciskania produktów. „Najlepsze prezenty znajdziesz w..” Rozumiem, że nie są dużą marką i musieli to dodać. Tylko może właśnie dlatego że to dodają są skazani na mniejszy sukces. Szczególnie w Polsce, nie lubimy gdy ktoś nam wkręca produkt na siłę. Mimo to, polecam, krótki klip:

 

 

I po tych wszystkich smutasach Amazon ze swoimi śpiewającymi paczkami. Sam się uśmiechnąłem do monitora przy oglądaniu przekazu w dość zabawnej formie. Spójrzcie, że tu jest jeszcze jeden ukryty przekaz – do samych osób dostarczających paczki – kurierów.

 

Jeśli te trzy klipy wprawiły Cię już w odpowiedni nastrój świat. Odpowiedz sobie na pytanie, jak tu trafiłeś. Z Facebooka na telefonie.
Wyłącz tę stronę i odłóż telefon. Tak po prostu, nie wracaj do aplikacji, spójrz na dom i wróć do bliskich.

 

 

Tagi: