Oferta indywidualna i dla klas szkolnych

fotograf na komunie

piękna fotografia na komunie świętą Słupsk

Fotografia i film przebiegu całej Pierwszej Komunii Świętej dla jednego uczestnika. Fotograf rozpoczyna pracę przed ceremonią, kończy po zakończeniu wykonując krótką sesje przed kościołem. Sesja zawsze zawiera dodatkowe zdjęcia portretowe, z chrzestnymi, rodzicami i bliską rodziną. W trakcie ceremonii uwieczniam obrzęd oraz przyjęcie pierwszej komunii świętej. Po kościele fotografuje przyjęcia w restauracji – warto zarezerwować czas fotografii w którym zaplanujemy atrakcje typu życzenia, prezenty i tort na komunie.

 

cennik fotografowania komunii Pakiet MAŁY Pakiet DUŻY INDYWIDUALNY
Zakres zdjęć
ceremonia przygotowania + ceremonia ceremonia + obiad
Miejsce
kościół, plener dom, kościół, plener kościół, plener
Ilość zdjęć 30 50 wszystkie
Wersja elektroniczna TAK TAK TAK
Zdjęcia drukowane 15×21 według cennika 15 wydruków dodatek
Fotoksiążka profesjonalna od 160 zł
Fotoalbum zdjęciowy od 220 zł
Opcja cenowa
500 zł 800 zł w zależności od godzin i miejsc

Oferta dla klas i dużych grup, szkół

komunia święta

fotografowanie komunii

Wykonuje usługę jako fotograf i filmowanie dużych grup w kościele. Fotografia przebiegu całej Pierwszej Komunii Świętej. Zakres obejmuje fotografie i filmowanie wszystkich uczestników sakramentu komunii oraz gości. Dodatkowo zdjęcia grupowe, portret dziecka i rodzinne wykonywane są po ceremonii dla każdego z grupy uczniów.

 

Koszt wykonania usługi: od 90 zł za uczestnika.
ulega zmianie przy ilości osób oraz łączeniu fotografii i filmowania

 

 • każdy uczestnik otrzymuje:
  • możliwość pobrania zdjęć i filmu z naszego serwera w dowolnym momencie
  • po mszy wykonuje zdjęcie grupowe całej komunii z księdzem i wychowawcą
  • oraz zdjęcia portret komunijny, z rodzicami i trzeci z chrzestnymi
  • dostęp do strony na której można zamawiać produkty
  • 5 ujęć wydrukowanych w formacie 15×21 cm na pięknym matowym papierze
 • cena może ulec zmianie według nośnika na jakim zostaną udostępnione zdjęcia i film. W podstawie, zdjęcia pobieramy na specjalnej stronie komunii
  • link udostępniony przedstawicielom rodziców którzy dzielą wśród rodziców hasło dostępu do strony

Każdy uczestnik i rodzic może zamówić z udostępnionej strony własne produkty które otrzyma paczką lub odbierze osobiście. Na stronie zamieszczona jest instrukcja, status zamówień z terminem oraz oferta fotografii komunii jaką ustalili przedstawiciele rodziców. Każdy element współpracy jest przejrzyście określony. Oferty grupowe mają pierwszeństwo przed sesją zdjęciową dla jednego uczestnika komunii świętej.

Cennik przykładowych dodatków:

– album fotoalbum komunijny z projektem 20×20 cm – 180 zł
– album komunijny 20×20 w etui ochronnym z USB – od 290 zł
– album fotoksiążka z projektem 20×30 cm – 240 zł
– odbitka mała 10×15 – 1.40 zł
– odbitka duża 15×21 – 2.4 zł
– odbitka 20×30 – 12 zł
– odbitka 30×45 – 35 zł
– obraz na ścianę 80 zł
– tripleks skórzany z grawerem 125 zł
– pudełko dużych zdjęć z grawerem 15×21 – 190 zł
– drugi fotograf polecany powyżej 35 osób – 900 zł
– sesja komunijna w domu / mieszkaniu / parku, 15 ujęć 15×21 cm – 250 zł
– sesja komunijna w plenerze po kościele – 100 zł

 

Aby poznać pełną ofertę fotografa i filmowania na komunie, dopasowaną pod parafię, należy poprosić o dostęp do strony dla rodziców. Przykładem ogólnym jest Przykładowa komunia Słupsk gdzie po logowaniu widzimy jak będzie wyglądała współpraca.

 

Fotograf i kamerzysta na komunie dla klas i grup

Kamerzysta na komunie to usługa wykonywana dla wszystkich uczestników. Film trwa od 35 do 1.5h przy dużej uroczystości kościelnej. Kamerzysta urozmaica film o ujęcia miejscowości i kościoła z lotu ptaka – drona. Film z komunii jest montowany i gotowy do odbioru w kilkanaście dni po uroczystości.

 

Koszt wykonania usługi: od 80 zł za uczestnika.
ulega zmianie przy ilości osób oraz łączeniu fotografii i filmowania.

 • każdy uczestnik otrzymuje:
  • dostęp do strony w której można pobrać film z komunii w jakości full HD lub 4K
  • możliwość pobrania zdjęć i filmu z jednego miejsca w dowolnym momencie
 • cena może ulec zmianie w zależności od nośnika na jakim zostaną udostępnione zdjęcia i film
  • zmianę nośnika mogą wybrać rodzice opłacając dodatek
  • film dla wszystkich jest do pobrania z serwera – przez link udostępniony rodzicom dzieci

Każdy uczestnik i rodzic może zamówić z udostępnionej strony własne produkty które odbierze osobiście. Przykładowe realizacje filmów z komunii omawiam z rodzicami na spotkaniu przed uroczystością. Na tym spotkaniu ustalamy zakres usługi.

Kilka dodatków do filmowania komunii:

– film i zdjęcia na markowym USB – 80 zł
– film na dedykowanym nośniku w etui z imiennym grawerem – 180 zł
– dodatkowy kamerzysta / filmowiec polecany powyżej 30 osób – 1000 zł

Głównym obszarem wykonywania usługi fotograf i kamerzysta na komunie są parafie Słupsk i Koszalin. Okoliczne gminy Postomino, Dębnica Kaszubska, Kobylnica, Głobino, Ustka oraz Darłowo. Dojeżdżam do kościołów z Trójmiasta, Kołobrzegu, Szczecinka, Lęborka, Bytowa.

Jak wygląda gotowy film z komunii świętej

Rozpoczęcie stanowią ujęcie z drona, najczęściej to parafia w której dzieci biorą udział w przyjęciu sakramentu lub miejscowość. Także zbliżenie kościoła i szczegółów. Następnie podczas śpiewu dzieci przyjmowane są przez księdza i zapraszane do wnętrza świątyni. Kamerzysta stara się pokazać każdego wykonując płynne ujęcia na dzieci, przywitanie oraz błogosławieństwo mamy i taty. Wejście do kościoła oraz kazanie. Podczas mszy z reguły pracują dwie kamery. Jedna ruchoma filmująca ławki, gości oraz obrzędy typu wierszyki czytane przez dzieci na komunii. Druga kamera nagrywa prezbiterium czyli księdza i czytanie. Następuje przyjęcie sakramentu. Filmowane jest każde dziecko z osobna w kolejności jakiej wystąpiło z ławek.
Dalszą częścią jest podziękowanie dla rodziców za wychowanie, nauczycielom, księdzu, katechecie. Często też organiście i wszystkim organizującym komunie w tym komitetowi rodziców za przygotowanie do komunii. Dzieci z radością śpiewają piosenki, wręczają kwiaty. Prowadzący mszę kończy obrzęd. Ujęcie kończące to zdjęcie grupowe oraz odlot z drona od kościoła wraz z napisami – data komunii świętej, nazwa miejscowości i parafii. Jeśli rodzice mają prośbę pojawiają się napisy końcowe z podziękowaniami dla księdza, katechety za przygotowanie klasy i dzieci ze szkoły.

Zaczynamy sesje fotograficzną. Fotograf na komunie rozpoczyna od zdjęcia grupowego z księdzem. Dzieci wracają do ławek a w kościele pozostają rodzice i chrzestni. Każde dziecko z osobna wykonywane ma zdjęcie portretowe, dołączają rodzice oraz trzecie ujęcie chrzestni. Jeśli ksiądz wyrazi zgodę to także każdemu z księdzem. Jeśli zabrakło takiego zdjęcia przy odbiorze chlebka/obrazka w trakcie mszy. Po wykonaniu zdjęć grupowych fotograf przed kościołem pozostaje na zdjęcia duże rodzinne, z dziadkami, gośćmi, rodzeństwem oraz rozszerzoną sesje portretów samego dziecka. Dopiero po wszystkim fotograf rusza do restauracji na wręczanie prezentów, tort komunijny.

 

Pierwsza Komunia Święta w Słupsku, kościół Józefa

Komunia Święta parafia Józefa Słupsk

 

Album fotografii pierwszej komunii świętej

Album zdjęciowy z komunii możesz zamówić ze zdjęć które wykonam lub własnych – także tych których otrzymałaś od swojego fotografa. Na pamiątki i prezenty z uroczystości składają się także rodzice otrzymując do pakietu duże i piękne odbitki lub album harmonijkę – popularny jamnik wielkości 15×21 centymetrów. Album jamnik posiada kolorową grafikę i napis I Komunia Święta. Fotograf na komunie powinien charakteryzować się szeroką gamą foto-produktów, aby rodzice mieli dowolny wybór prezentów i pamiątki.

 

album fotografia komunii świetej

fotografia przyjecia komunii swietej album okladka

 

fotografowanie komunii Słupsk

komunia kościół Kantego w Słupsku

 

pudełko zdjęć komunijne grawerowane 15x23 cm

Albumy na komunie premium