Oferta indywidualna i grupowa klasy szkolne

fotograf na komunie

piękna fotografia na komunie świętą Słupsk

Fotografia i film przebiegu Pierwszej Komunii Świętej dla jednego uczestnika. Fotograf rozpoczyna zdjęcia przed ceremonią, kończy po zakończeniu wykonując krótką sesje przed kościołem. Sesja zawsze zawiera zdjęcia portretowe, z chrzestnymi, rodzicami i bliską rodziną. W trakcie ceremonii uwieczniam obrzęd oraz przyjęcie pierwszej komunii świętej. Po kościele fotografuje przyjęcie w restauracji – warto zarezerwować czas fotografii i zaplanować atrakcje typu życzenia, prezenty i tort na komunie.

 

Cennik fotograf komunia święta Pakiet Start Standard Duży
Zakres zdjęć ceremonia
mini plener
przygotowania
ceremonia
ceremonia
obiad
Obejmuje kościół, plener dom, kościół, plener kościół, sala, plener
Zdjęcia elektroniczne wszystkie
Fotoksiążka od 99 zł
Fotoalbum zdjęć od 153 zł
Wydruki i pudełka według cennika
Album harmonijka komunijna dostępna w sklepie biel róż niebieska
Opcja cenowa 500zł 700zł 900zł

 

Oferta dla klas i dużych grup, szkół

komunia święta

fotografowanie komunii

Wykonuje pełną usługę jako fotograf i filmowanie dużych grup w kościele. Fotografia przebiegu całej Pierwszej Komunii Świętej. Zakres obejmuje fotografie i filmowanie wszystkich uczestników sakramentu komunii oraz gości. Dodatkowo zdjęcia grupowe, portret dziecka i rodzinne wykonywane są po ceremonii dla każdego ucznia klasy.
Od kilkunastu lat zajmuję się fotografią komunijną, co roku wykonując kilka dużych grup dzieci w różnych parafia, głównie na terenie Pomorskiego. Jako jedna z pierwszych osób, wprowadziłem do podstawowej oferty, wykonanie zdjęć portretowych z rodzinnych po mszy dla wszystkich dzieci.

 

Koszt wykonania usługi: od 120 zł za uczestnika.
cenę ustalamy podając liczbę uczestników i przy łączeniu zdjęcia komunijne z filmem

 

 • każdy uczestnik otrzymuje:
  • możliwość pobrania pięknych zdjęć i filmu z naszego serwera
  • po mszy wykonuje zdjęcie grupowe całej komunii z księdzem i wychowawcą
  • oraz zdjęcia portret komunijny, z rodzicami i trzeci z chrzestnymi
  • dostęp do strony na której można zamawiać produkty
  • wszystkie obrobione zdjęcia
  • 4 ujęcia drukowanych w formacie 15×21 cm na pięknym matowym papierze w albumie
 • cena może ulec zmianie według nośnika na jakim zostaną udostępnione zdjęcia i film. W podstawie, zdjęcia pobieramy na specjalnej stronie komunii
  • link udostępniony przedstawicielom rodziców dzielą wśród rodziców hasło do strony

Każdy uczestnik i rodzic może zamówić z udostępnionej strony własne produkty, które otrzyma paczką lub odbierze osobiście. Na stronie komunii świętej jest instrukcja, status zamówień z terminem oraz oferta fotografii komunii ustalona z przedstawicielem rodziców. Każdy element z fotografem jest przejrzyście określony. Oferty grupowe zdjęć komunijnych mają pierwszeństwo przed sesją zdjęciową dla jednego uczestnika komunii świętej. Kto szybszy ten lepszy.

 

Cennik dodatków pro zdjęcia komunijne:

album harmonijka 8x8cm, biel z grawerem w pudełku lastryko – 100 zł
– album fotoalbum komunijny 20×20 cm – 190 zł
– album komunijny 20×20 w etui ochronnym z USB – od 290 zł
– album fotoksiążka profesjonalna 20×30 cm – 240 zł
– odbitka mała 10×15 – 1.60 zł
– odbitka duża 15×21 – 2.5 zł
– odbitka 20×30 – 15 zł
– odbitka 30×45 – 36 zł
– obraz na ścianę 85 zł
– tripleks skórzany z grawerem 130 zł
– pudełko dużych zdjęć z grawerem 15×21 – 190 zł
– drugi fotograf polecany powyżej 35 osób – 1200 zł
– sesja komunijna w domu / mieszkaniu / parku, 15 ujęć 15×21 cm – 280 zł
– sesja indywidualna w plenerze po kościele – 100 zł

 

Aby poznać pełną ofertę fotografa i filmowania na komunie, dopasowaną pod parafię, należy poprosić o dostęp do strony dla rodziców. Przykładem ogólnym jest Przykładowa komunia Słupsk po logowaniu widzimy jak będzie wyglądała współpraca.

 

Fotograf i kamerzysta na komunie dla klas i grup

Kamerzysta na komunie to usługa wykonywana dla wszystkich uczestników. Film trwa od 35 do 1.2h przy dużej uroczystości kościelnej. Kamerzysta urozmaica film o ujęcia miejscowości i kościoła z lotu ptaka – drona. Film z komunii jest montowany i gotowy do odbioru w kilkanaście dni po uroczystości.

 

Koszt wykonania usługi: od 90 zł za uczestnika.
ulega zmianie przy ilości osób oraz łączeniu fotografii i filmowania.

 • każdy uczestnik otrzymuje:
  • dostęp do strony w której można pobrać film z komunii w jakości full HD lub 4K
  • możliwość pobrania zdjęć i filmu z jednego miejsca w dowolnym momencie
 • cena może ulec zmianie w zależności od nośnika na jakim zostaną udostępnione zdjęcia i film
  • zmianę nośnika mogą wybrać rodzice opłacając dodatek
  • film dla wszystkich jest do pobrania z serwera – przez link udostępniony rodzicom dzieci

Każdy uczestnik i rodzic może zamówić z udostępnionej strony własne produkty które odbierze osobiście. Przykładowe realizacje filmów z komunii omawiam z rodzicami na spotkaniu przed uroczystością. Na tym spotkaniu ustalamy zakres usługi fotografa na komunie i filmu z komunii.

 

Kilka dodatków dla film z komunii świętej:

– film i zdjęcia na markowym USB – 85 zł
– film na dedykowanym nośniku w etui z imiennym grawerem – 180 zł
– dodatkowy kamerzysta / filmowiec polecany powyżej 30 osób – 1000 zł

Głównym obszarem wykonywania usługi fotograf i kamerzysta na komunie są parafie Słupsk i Koszalin. Okoliczne gminy Główczyce, Dębnica Kaszubska, Kobylnica, Głobino, Ustka oraz Darłowo. Dojeżdżam do kościołów z Trójmiasta, Kołobrzegu, Szczecinka, Lęborka, Bytowa, Lęborka.

mini album harmonijka zdjęcia z komunii świętej
Film z komunii świętej

Rozpoczęcie stanowią ujęcie z drona, najczęściej to parafia w której dzieci biorą udział w przyjęciu sakramentu i miejscowość. Także zbliżenie kościoła i szczegółów wystroju. Następnie podczas śpiewu dzieci przyjmowane są przez księdza i zapraszane do wnętrza świątyni. Kamerzysta stara się pokazać każdego wykonując płynne ujęcia na dzieci, przywitanie oraz błogosławieństwo mamy i taty. Wejście do kościoła oraz kazanie. Podczas mszy z reguły pracują jedna lub dwie kamery. Ruchoma filmująca ławki, gości oraz obrzędy typu wierszyki czytane przez dzieci na komunii. Druga kamera nagrywa prezbiterium czyli księdza i czytanie. Następuje przyjęcie sakramentu, ciało Chrystusa. Filmowane jest każde dziecko z osobna w kolejności jakiej wystąpiło z ławek.
Dalszą częścią jest podziękowanie dla rodziców za wychowanie, nauczycielom, księdzu, katechecie. Często też organiście i wszystkim organizującym komunie w tym komitetowi rodziców za przygotowanie do komunii. Dzieci z radością śpiewają piosenki, wręczają kwiaty. Prowadzący mszę kończy obrzęd. Ujęcie kończące to zdjęcie grupowe oraz odlot z drona od kościoła wraz z napisami – data komunii świętej, nazwa miejscowości i parafii. Jeśli rodzice mają prośbę pojawiają się napisy końcowe z podziękowaniami dla księdza, katechety za przygotowanie klasy i dzieci ze szkoły.

Zdjęcia komunijne

Zaczynamy sesje fotograficzną. Fotograf na komunie rozpoczyna od zdjęcia grupowego z księdzem i wychowawcą. Dzieci wracają do ławek a w kościele pozostają rodzice i chrzestni. Każde dziecko z osobna wykonywane ma zdjęcie portretowe, dołączają rodzice oraz trzecie ujęcie chrzestni. Jeśli ksiądz wyrazi zgodę to także każdemu z księdzem. Jeśli zabrakło takiego zdjęcia przy odbiorze chlebka/obrazka w trakcie mszy. Po wykonaniu zdjęć grupowych fotograf przed kościołem pozostaje na zdjęcia duże rodzinne, z dziadkami, gośćmi, rodzeństwem oraz rozszerzoną sesje portretów samego dziecka. Dopiero po wszystkim fotograf rusza do restauracji na wręczanie prezentów, tort komunijny.

 

Pierwsza Komunia Święta w Słupsku, kościół Józefa

Komunia Święta parafia Józefa Słupsk

 

Album zdjęć pierwsza komunia święta

Album zdjęciowy z komunii możesz zamówić ze zdjęć które wykonam lub własnych – także tych których otrzymałaś od swojego fotografa. Na pamiątki i prezenty z uroczystości składają się także rodzice otrzymując do pakietu duże i piękne odbitki lub album harmonijkę – popularny jamnik wielkości 15×21 centymetrów. Album jamnik posiada kolorową grafikę i napis I Komunia Święta. Fotograf na komunie powinien charakteryzować się szeroką gamą foto-produktów, aby rodzice mieli dowolny wybór prezentów i pamiątki.

 

album fotografia komunii świetej

fotografia przyjecia komunii swietej album okladka

 

fotografowanie komunii Słupsk

komunia kościół Kantego w Słupsku

 

pudełko zdjęć komunijne grawerowane 15x23 cm

Albumy na komunie premium

album komunijny