Wasze życie jest pełne sytuacji. Przełomową jest ślub. To niezapomniane chwile, które warto uwiecznić. Uchwycenie momentów jak spojrzenia, uśmiech, łzy, pierwszy taniec to sposób na zapamiętanie historii. Jako doświadczony fotograf ślubny działający na Pomorzu opowiadam najlepsze możliwe historie. Podstawa oferty to pakiet na cały dzień ślubu. Zanim jednak otrzymacie od fotografa ofertę PDF, również ode mnie, chcę powiedzieć kilka słów o tym jak wygląda współpraca. Ale o tym za chwilę.

 

Pakiety fotografia ślubna

 

Pakiet brązowy

 • dzień reportażu
 • krótka sesja
 • 250+ kadrów
 • blok zdjęciowy z gośćmi
 • autorska strona pomocna w przygotowaniu

Pakiet podstawowy

 • dzień reportażu
 • krótka sesja
 • 400+ kadrów
 • blok zdjęciowy z gośćmi
 • prywatna galeria
 • autorska strona pomocna w przygotowaniu
 • fotoksiążka profesjonalna
 • pudełko dużych odbitek

Pakiet lazurowy

 • dzień reportażu
 • krótka sesja
 • 400+ kadrów
 • blok zdjęciowy z gośćmi
 • prywatna galeria
 • autorska strona pomocna w przygotowaniu
 • sesja poślubna
 • elegancki zabezpieczony fotoalbum
 • duże odbitki w drewnianym opakowaniu

 

Jak wygląda współpraca ze mną?

Raz jestem niewidoczny, raz jest mnie dużo. Jest to mocno uzależnione od momentu dnia ślubu i co się dzieje. Na przygotowaniach fotografuje z ukrycia, jak to nazywam otoczkę, czyli rodziców, świadków, domowników małych i dużych. To także szczegóły, cały ten stres, makijaż, ubiór i rozgardiasz wkoło Was uwieczniam na najbardziej możliwą czystą fotografię. Następnym zadaniem, na który mocno stawiam nacisk są portrety. Portret Panny Młodej i Panna Młodego to początek historii która może wkrótce pojawić się w albumie lub zawisnąć na ścianie.     Pierwszy taniec weselny - Jasmine Thompson - Willow

 

By opowiedzieć teraz całą współpracę z fotografem zabraknie roku życia i kilkuset stron. Tak to już jest z fotografią ślubną. Napisałem dwie prace dyplomowe w tematach zbliżonych do firm poligraficznych. Idziemy dalej, po błogosławieństwie i zdjęciach portretowych, jedziemy do kościoła. Zawsze proszę abym w tym miejscu oraz na sali weselnej był chwilę przed Wami. Zdjęcia szczegółów wystroju to dodatki, nie zawsze wpływają na reportaż, mają mały ‚impakt’ na historię. Ale są ważne abyście mogli miesiąc po ślubie na spokojnie spojrzeć chłodnym okiem na całość.

 

szczegóły ceremoni wystrój kościoła

 

Ceremonia

Dalej jest ceremonia, czy to w Urzędzie Stanu Cywilnego czy kościele czy plenerze każde z miejsce zawsze jest inne. Wykonuje zdjęcia w najciemniejszych, klimatycznych kościołach na Pomorzu. Szukam często bardzo niestandardowych ujęć, unikając zbliżenia palców podczas zakładania obrączki. W takim momencie często skupiam się na szerszym planie, na tym co dzieje się tam, nie tu. To sposób na uniknięcie monotonii i tego samego reportażu co tydzień. Czasem udaje się nawet wykonać zdjęcia zakazane – o tym przy kawie.

 

Ostrzyce na Kaszubach

Ostrzyce na Kaszubach

Wesele

Wesele to bardzo intensywny myślowo i fizycznie czas. Muszę również wspomnieć o zdjęciach formalnych, czyli Bloku zdjęciowym z gośćmi. Oprócz konkursów, tortu weselnego, wykonuje fotografię przygotowaną specjalnie dla Was. I to w tym czasie jestem najbardziej upierdliwym fotografem na świecie. Często zabieram Was na 5-10 minut w nieznane. Spokojnie – nie musicie pozować i wybiorę odpowiedni moment. Zdjęcie z reguły jest ustalane przed weselem i jesteśmy na nie gotowi. Powierzacie mi swoje zaufanie i że to ja będę starał się dopilnować organizacji m.in zimnych ogni czy podobnej niespodzianki. Taki pomysł czasem rodzi się w okolicy sali weselnej, na sali, w najmniej oczekiwanym miejscu powstaje intymny, z reguły w ciepłych barwach pod osłoną nocy, portret Was czyli Pary Młodej. Taki odrealniony portret często jest drukowany na ścianę lub specjalnie eksponowany w albumie. Jest uzupełnieniem bloku zdjęciowego z gośćmi i chwilą wytchnienia tylko dla siebie, bez gości, bez zespołu, bez muzyki.

fotograf ślub Koszalin, Dworek Jamneński w Łazach

ślub Koszalin, wesele Dworek Jamneński

Całość dopełnia rozmowa ze mną oraz Wskazówki dla par młodych które przekazuje Wam tuż po rezerwacji terminu. Zaznaczam, że nie uczycie się ich na pamięć, nie będę również Was specjalnie pozował. Współpraca ze mną jest dość spontaniczną przygodą, którą wiele par ocenia bardzo przyjemnie. Po plenerze nadchodzi czas projektowania albumu. Wykonuje to oczywiście ja, pod Waszym czujnym okiem. Za to oko odpowiada specjalna Strefa Klienta którą stworzyłem na potrzeby fotografii. Tam znajdziecie wiele informacji dotyczących Waszego ślubu, wesela, pleneru. Z takiej strefy możecie również przypomnieć sobie daty, jakie inne produkty wykonuje, rodzaje skór, tkanin, pasteli.

wesele Mon Cherri Włynkowo

Monika i Tomasz w trakcie wesela

 

Oferta fotograf na ślub

Wysyłając do mnie maila otrzymacie indywidualny cennik fotografii. Ogólny pakiet do momentu kiedy razem usiądziemy do kawy powtarza się, ale jest elastyczny. Oznacza to że może ulec modyfikacji. Są pary które piszą do mnie 2.5 roku przed swoim ślubem, do których mam 300 kilometrów i są w pełni zdecydowane na fotografa. Są pary które pochodzą z mojej rodzinnej miejscowości i to one nie mają w ogóle informacji o dodatku za dojazd lub nocleg. Wyjątek stanowi np. wyjazd na plener w góry.

 

Kiedy ustalamy cenę?

Na spotkaniu. Każda z par ma inne potrzeby, od dodatkowych albumów dla rodziców po pamiątki dla dziadków czy świadków. Są to oczywiście tylko dodatki. Najczęstszym są wysokiej jakości odbitki fotograficzne w specjalnym pudełku, spójnym z albumem zestawie. Drugą rzeczą która może zmienić kwotę jest czas do którego chcielibyście abym fotografował oraz sama wielkość ślubu. Bardzo rzadko, ale mam również w ofercie opcję pozostania do końca wesela. Czy warto? To obejrzycie tylko w specjalnych nigdzie nie publikowanych reportażach. Dlatego pakiet podstawowy jest początkiem naszej rozmowy i nie warto się nim sugerować jako ostateczną umową. Oczywiście może taki pozostać. Dlatego bardzo proszę, zostawcie numer telefonu, uzgodnimy szczegóły.

 

Zapytanie mailowe i telefon

Bardzo dobrze jest podać swój numer telefonu. Wtedy możemy zadzwonić i ustalić czy będę w stanie dla Was fotografować. Najpierw sprawdzę termin i dostępność mnie jako fotografa na ślub. Jeśli będę zajęty zaproponuje Wam dwie rzeczy: pomoc w wyborze godnego zastępstwa. Jest to dość łatwe, dlatego że znam wielu fotografów znających się na tym co robią. Mam z nimi stały kontakt, jak również z filmowcami. Są to osoby z którymi współpracuje wiele lat, uczę ich, bądź wspieramy się razem na konkretnym poziomie. Drugą rzeczą są konsultacje ślubne.

 

Konsultacje ślubne

W zasadzie konsultacje przedślubne — które prowadzę — jestem do dyspozycji w ustalaniu m.in harmonogramu dnia, wyborze zespołu, filmowca. Więcej o zakresie pomocy przeczytacie w zakładce Konsultacje ślubne. W międzyczasie opowiem także śmiałe ruchy znajomych na parkiecie, uwielbiam poszukiwanie smaczków dnia, interesuje mnie brak rutyny. Dlatego odrzućcie tabelki z pakietami, złapcie za telefon, wystukajcie maila. Mam jeszcze kilka terminów 2019. Rezerwuje 2020. Pracuje głównie na aparatach Canon, nie on sprawia że powracające opinie to zdjęcia pięknie i subtelne. To 10 centymetrów za nim, które uśmiechną się do Was i pomogą przejść przez ten dzień. Stawiam na to, by efekty cieszyły nas wspólnie i Waszą rodzinę, pozwalam poznać się częściowo jako gość, ale w pracy. Jak już wspomniałem, wykonuje również zdjęcia formalne – rodzinne. Posiadam zezwolenie na fotografie i filmowanie w miejscach sakralnych podczas celebracji liturgicznych. Podczas kawy omawiam plan, reportaże i wysłuchuje Was.

 • sesje plenerowe ślubne i narzeczeńskie
 • sesje dziecięce, brzuszkowe, wieczory panieńskie i kawalerskie, chrzciny, komunie święte
 • ograniczona współpraca z wedding planerami
 • ekipa filmowa
 • dron, fotobudka, napis LOVE

Aleksandra i Krzysztof reportaż wesele, Gościniec Słupski, BydlinoNapis LOVE na wesele

 

Sesja narzeczeńska

To świetna okazja by się poznać. Sesje narzeczeńską można nazwać miłosnym odprężeniem. Bez sukni, bez smartfonów, jesteście Wy i wasz przyszły fotograf na ślub. To pozwala w naturalny sposób oddać Waszą intymność. To sesje nie tylko zarezerwowane dla Par Młodych – każda para może wybrać się na spontaniczną przygodę. Polega na tym, że zapraszacie mnie do swojego domu i fotografuje Was czasem nawet codziennych, bez pozowania – tylko trochę podpowiadam, wybieramy się na spacer do parku, nad rzekę, w nowoczesną architekturę lub starą stodołę, gdzie nas tylko poniesie. Krótko o mnie. Jak zauważyliście, mam na imię Michał. Kocham podróżować, przemieszczać się nocą do miejsc które poznaje za dnia. Prowadzę firmę fotograficzną i filmową. Częściej od Nutelli towarzyszy mi aparat fotograficzny. Pozwala uwieczniać mi zdjęcia ślubne oraz filmować imprezy okolicznościowe. Wychwytuje chwile w postaci czystych kadrów i emocji. Prowadzę projekt sesji zdjęciowych w kawiarniach i restauracjach.

sesja narzeczeńska Koszalin

 

 

Nasze historie

Ślub to reportaż spontanicznie pisany. Wykonuje fotografie ślubną. Od kilku lat zajmuje się współpracą z ludźmi i emocjami.

Czytaj więcej

fotograf

Styl pracy

Wasz fotograf powinien rozumieć oraz rozładować stres towarzyszący dniu. Być profesjonalistą i nade wszystko dbać o uwiecznienie momentów ślubu.

Czytaj więcej

Marta i Mateusz - ślubna Sławno

Albumy ślubne

Tworzone albumy są dopełnieniem każdych zdjęć ślubnych. Wykonane z najwyższą starannością o detale, na materiałach jakości niedostępnej na rynku konsumenckim.

Czytaj więcej

Album fotograficzny ślubny