Sesja zdjęciowa w górach fotograf ZakopaneSesja narzeczeńska w górach fotograf Zakopane

 

Wasze życie jest pełne sytuacji. Przełomową chwilą jest ślub, który warto uwiecznić na zdjęciach. Uchwycenie momentów jak spojrzenia, uśmiech, pierwszy taniec to sposób na zapamiętanie historii. Jako doświadczony fotograf ślubny działający na Pomorzu opowiadam dzień ślubu w najlepszy możliwy sposób. Podstawa oferty to pakiet na cały dzień ślubu. Zanim jednak otrzymacie od fotografa ofertę fotografii ślubnej, przeczytacie kilka słów, jak wygląda współpraca.

 

 

Fotografia ślubna wybrane pakiety

 

Pakiet dostojny

 • dojazd do 100 km
 • zdjęcia od przygotowań do 22:00
 • krótka sesja w dniu ślubu
 • 250+ kadrów
 • blok zdjęciowy z gośćmi
 • dostęp do strefy klienta

Pakiet podstawowy

 • dzień reportażu
 • krótka sesja
 • 400+ kadrów
 • blok zdjęciowy z gośćmi
 • autorska strona do przygotowań
 • fotoksiążka pro
 • pudełko dużych odbitek
 • dostęp do strefy klienta
 • dron w zależności od warunków

Pakiet rozszerzony

 • dzień reportażu
 • krótka sesja
 • 500+ kadrów
 • blok zdjęciowy z gośćmi
 • autorska strona do przygotowań
 • prywatna galeria
 • sesja poślubna
 • fotoalbum premium
 • pudełko dużych odbitek
 • dostęp do strefy klienta
 • dron w zależności od warunków

 

Wszystkie pakiety otrzymują album harmonijkę ze zdjęciami za 1 zł. Oferta dla Par podpisujących umowę od października do listopada.

 

Jak pracuje fotograf w dniu wesela

Jestem mało widoczny, ale jest to mocno uzależnione od momentu dnia ślubu. Na przygotowaniach fotografuje z ukrycia, szczegóły jak suknia ślubna czy obrączki, rodziców, świadków, domowników małych i dużych, całą otoczkę chwili. To szczegóły, cały ten uśmiechnięty stres, makijaż ślubny, ubiór i rozgardiasz wkoło Was uwieczniam na najbardziej możliwą czystą fotografie. Następnym zadaniem, są portrety po błogosławieństwie. Portret Panny Młodej i Panna Młodego to początek historii która może wkrótce pojawić się w albumie i zawisnąć na ścianie.

Pierwszy taniec weselny Mon Cherii - Jasmine Thompson - Willow

 

By opowiedzieć teraz całą współpracę z fotografem zabraknie miesiąca i stron. Tak, to jest fotografia ślubna. Za mną dwie prace dyplomowe w tematach zbliżonych do firm poligraficznych, a mógłbym pisać więcej. Po błogosławieństwie i zdjęciach portretowych, jedziemy do kościoła. Zawsze chciałbym w tym miejscu oraz na sali weselnej być chwilę przed Wami. Zdjęcia szczegółów wystroju to dodatki, mają mały impakt na historię. Ale są ważne abyście mogli po ślubie wspominać na spokojnie przy kawie wydarzenia i miejsca.

 

szczegóły ceremonii wystrój kościoła

 

Ceremonia, czyli ślub w kościele

Dalej jest ceremonia, czy to w Urzędzie Stanu Cywilnego czy kościele, plenerze każde z miejsce zawsze jest inne. Wykonuje zdjęcia w najciemniejszych, klimatycznych kościołach na Pomorzu. Szukam często bardzo niestandardowych ujęć, unikając zbliżenia palców podczas zakładania obrączki. W takim momencie często skupiam się na szerszym planie, na tym co dzieje się tam, nie tu. To sposób na uniknięcie monotonii w reportażu. Często udaje się wykonać zdjęcia zakazane – ale o tym przy kawie.

 

ślub fotograf Ostrzyce na Kaszubach

Ostrzyce na Kaszubach

Wesele

Fotografia na weselu to intensywny myślowo i fizycznie czas. To tutaj wykonuje zdjęcia formalne, czyli Blok zdjęciowy z gośćmi. Oprócz konkursów, tortu weselnego, wykonuje fotografię przygotowaną specjalnie dla Was. I to w tym czasie jestem najbardziej upierdliwym fotografem na świecie. Często zabieram Was na pięć minut w nieznane. Spokojnie – nie musicie pozować i wybiorę odpowiedni moment. Zdjęcie z reguły jest ustalane przed weselem i jesteśmy gotowi. Powierzacie mi swoje zaufanie i że to ja będę starał się dopilnować organizacji m.in zimnych ogni lub podobnej niespodzianki dla gości na weselu. Taki pomysł czasem rodzi się w okolicy sali weselnej, na sali, w najmniej oczekiwanym miejscu powstaje intymny, z reguły w ciepłych barwach pod osłoną nocy, portret Was czyli Pary Młodej. Taki portret często jest drukowany na ścianę lub specjalnie eksponowany w albumie. Jest uzupełnieniem bloku zdjęciowego z gośćmi i chwilą wytchnienia tylko dla siebie, bez gości, bez zespołu, bez muzyki, tylko Wy.

fotograf ślub Koszalin, Dworek Jamneński w Łazach

fotograf na ślub Koszalin, wesele w Dworek Jamneński

Całość dopełnia rozmowa ze mną oraz Wskazówki dla par młodych które przekazuje Wam tuż po rezerwacji terminu. Nic na pamięć, nie będę również Was specjalnie pozował. Współpraca ze mną jest dość spontaniczną przygodą, którą wiele par ocenia bardzo przyjemnie. Po plenerze nadchodzi czas selekcji i projektowania albumu. Wykonuje to oczywiście ja, pod Waszym czujnym okiem. Za to oko odpowiada specjalna Strefa Klienta którą stworzyłem na potrzeby fotografii. Tam znajdziecie wiele informacji dotyczących Waszego ślubu, wesela, pleneru. Z takiej strefy możecie również przypomnieć sobie daty, jakie inne produkty wykonuje, rodzaje skór, tkanin, pasteli.

wesele Mon Cherri Włynkowo

Wesele Mon Cherri w Włynkowie koło Ustki

 

Fotograf na ślub Słupsk, Koszalin, Kaszuby

Wysyłając do mnie maila otrzymacie cennik fotografii ślubnej. Ogólny pakiet do momentu kiedy razem usiądziemy do kawy powtarza się, ale może ulec modyfikacji. Pary które piszą do mnie 2.5 roku przed swoim ślubem, do których mam 300 kilometrów i są w pełni zdecydowane na fotografa. Są pary które pochodzą z mojej rodzinnej miejscowości i brak informacji o noclegu. Wyjątek stanowi np. wyjazd na plener ślubny w górach, gdzie nocleg i dojazd rozlicza Para Młoda.

 

Kiedy ustalamy cenę?

Na spotkaniu. Każda z par ma nieco inne potrzeby, od dodatkowych albumów dla rodziców po pamiątki dla dziadków czy świadków. To dodatki, które można dobrać. Najczęstszym są wysokiej jakości odbitki fotograficzne w pudełku, w spójnym z albumem zestawie. Drugą rzeczą która może zmienić kwotę jest czas do którego chcielibyście abym fotografował, skracając i wydłużając. Bardzo rzadko, mam również w ofercie opcję pozostania do końca wesela. Czy warto? To obejrzycie w specjalnych reportażach – prawdopodobnie najlepszych jakie dotąd tworzyłem. Podsumowując, pakiet podstawowy jest początkiem rozmowy i brak w nim ostatecznej umowy.

 

Zapytanie mailowe i telefon

Bardzo dobrze jest podać numer telefonu. Można zadzwonić, sprawdzę termin i dostępność mnie jako fotografa na ślub. Jeśli będę zajęty zaproponuje Wam dwie rzeczy: pomoc w wyborze godnego zastępstwa. Jest to łatwe, znam wielu fotografów znających się na tym co robią. Mam z nimi stały kontakt, również z filmowcami od filmów ślubnych. Są to osoby z którymi współpracuje od lat, uczę ich, bądź wspieramy się na konkretnym poziomie. Drugą rzeczą są konsultacje ślubne, możecie skorzystać z rozmowy ze mną jak z wedding plannerem.

sesja zdjęciowa z drona

Sesja zdjęciowa poślubna z drona

Konsultacje ślubne

W zasadzie konsultacje przedślubne — które prowadzę — jestem do dyspozycji w ustalaniu m.in harmonogramu dnia, wyborze zespołu, filmowca, atrakcji. Więcej o zakresie pomocy przeczytacie w zakładce Konsultacje ślubne. W międzyczasie opowiem śmiałe ruchy znajomych na parkiecie, uwielbiam poszukiwanie smaczków dnia, interesuje mnie brak rutyny. Dlatego warto odrzucić tabele z pakietami, złapać za telefon, wystukać maila. Na śluby rezerwuje rok 2023 i 2024. Pracuje na aparatach Canon, nie on sprawia że powracające opinie to piękne zdjęcia. To pięć centymetrów za nim, które uśmiechną się do Was i pomogą przejść przez dzień. Stawiam na to, by efekty cieszyły nas wspólnie i Waszą rodzinę, pozwalam poznać się jako gość, ale będąc w pracy. W trakcie wesela wykonuje również zdjęcia formalne – rodzinne. Posiadam zezwolenie na fotografie i filmowanie w miejscach sakralnych podczas celebracji liturgicznych. Podczas kawy omawiam plan, reportaże i wysłuchuje Was.

 • ślubna sesja w plenerze i narzeczeńska
 • sesje dziecięce, brzuszkowe, wieczory panieńskie, chrzciny, komunie święte
 • współpraca z wedding planerami
 • ekipa filmowa
 • dron na ślub

fotograf wesele Gościniec Słupski w BydlinieNapis LOVE wesele

 

Sesja narzeczeńska

Czytaj więcej – sesja narzeczeńska.

sesja narzeczeńska Ustka

 

 

Nasze historie

Ślub to spontanicznie pisany reportaż. Wykonuje fotografie ślubną i komercyjną.

Czytaj więcej

fotograf

Albumy ślubne

Fotoalbumy są dopełnieniem zdjęć ślubnych. Wykonane z najwyższą starannością, na materiałach jakości niedostępnej na rynku konsumenckim.

Czytaj więcej

Album fotograficzny ślubny