Wasze życie jest pełne sytuacji. Przełomową jest ślub. To chwile, które warto uwiecznić. Uchwycenie momentów jak spojrzenia, uśmiech, łzy, pierwszy taniec to sposób na zapamiętanie historii. Jako doświadczony fotograf ślubny działający na Pomorzu opowiadam dzień ślubu w najlepszy możliwy sposób. Podstawa oferty to pakiet na cały dzień ślubu. Zanim jednak otrzymacie od fotografa ofertę PDF, również ode mnie, powiem kilka słów o tym jak wygląda współpraca.

 

 

Fotografia ślubna

 

Pakiet dostojny

 • dzień reportażu
 • krótka sesja
 • 250+ kadrów
 • blok zdjęciowy z gośćmi
 • autorska strona pomocna w przygotowaniu

Pakiet podstawowy

 • dzień reportażu
 • krótka sesja
 • 400+ kadrów
 • blok zdjęciowy z gośćmi
 • prywatna galeria
 • autorska strona pomocna w przygotowaniu
 • fotoksiążka pro
 • pudełko dużych odbitek

Pakiet rozszerzony

 • dzień reportażu
 • krótka sesja
 • 400+ kadrów
 • blok zdjęciowy z gośćmi
 • prywatna galeria
 • autorska strona pomocna w przygotowaniu
 • sesja poślubna
 • elegancki fotoalbum Premium
 • pudełko dużych odbitek

 

Jak wygląda współpraca?

Raz jestem mało widoczny, raz jest mnie dużo. Jest to mocno uzależnione od momentu dnia ślubu. Na przygotowaniach fotografuje z ukrycia, szczegóły jak suknia ślubna czy obrączki, rodziców, świadków, domowników małych i dużych, całą otoczkę chwili. To szczegóły, cały ten uśmiechnięty stres, makijaż, ubiór i rozgardiasz wkoło Was uwieczniam na najbardziej możliwą czystą fotografię. Następnym zadaniem, na który mocno stawiam są portrety po błogosławienstwie. Portret Panny Młodej i Panna Młodego to początek historii która może wkrótce pojawić się w albumie lub zawisnąć na ścianie.

Pierwszy taniec weselny Mon Cherii - Jasmine Thompson - Willow

 

By opowiedzieć teraz całą współpracę z fotografem zabraknie miesiąca i kilkuset stron. Tak, to jest fotografia ślubna. Za mną dwie prace dyplomowe w tematach zbliżonych do firm poligraficznych, a mógłbym pisać więcej. Po błogosławieństwie i zdjęciach portretowych, jedziemy do kościoła. Zawsze chciałbym w tym miejscu oraz na sali weselnej być chwilę przed Wami. Zdjęcia szczegółów wystroju to dodatki, nie wpływają mocno na reportaż, mają mały impakt na historię. Ale są ważne abyście mogli po ślubie wspominać na spokojnie przy kawie wydarzenia i miejsca.

 

szczegóły ceremonii wystrój kościoła

 

Ceremonia

Dalej jest ceremonia, czy to w Urzędzie Stanu Cywilnego czy kościele, plenerze każde z miejsce zawsze jest inne. Wykonuje zdjęcia w najciemniejszych, klimatycznych kościołach na Pomorzu. Szukam często bardzo niestandardowych ujęć, unikając zbliżenia palców podczas zakładania obrączki. W takim momencie często skupiam się na szerszym planie, na tym co dzieje się tam, nie tu. To sposób na uniknięcie monotonii w reportażu. Często udaje się wykonać zdjęcia zakazane – ale o tym przy kawie.

 

ślub fotograf Ostrzyce na Kaszubach

Ostrzyce na Kaszubach

Wesele

Wesele to bardzo intensywny myślowo i fizycznie czas. Muszę wspomnieć o zdjęciach formalnych, czyli Bloku zdjęciowym z gośćmi. Oprócz konkursów, tortu weselnego, wykonuje fotografię przygotowaną specjalnie dla Was. I to w tym czasie jestem najbardziej upierdliwym fotografem na świecie. Często zabieram Was na 5-10 minut w nieznane. Spokojnie – nie musicie pozować i wybiorę odpowiedni moment. Zdjęcie z reguły jest ustalane przed weselem i jesteśmy gotowi. Powierzacie mi swoje zaufanie i że to ja będę starał się dopilnować organizacji m.in zimnych ogni lub podobnej niespodzianki dla gości na weselu. Taki pomysł czasem rodzi się w okolicy sali weselnej, na sali, w najmniej oczekiwanym miejscu powstaje intymny, z reguły w ciepłych barwach pod osłoną nocy, portret Was czyli Pary Młodej. Taki odrealniony portret często jest drukowany na ścianę lub specjalnie eksponowany w albumie. Jest uzupełnieniem bloku zdjęciowego z gośćmi i chwilą wytchnienia tylko dla siebie, bez gości, bez zespołu, bez muzyki, tylko Was dwoje.

fotograf ślub Koszalin, Dworek Jamneński w Łazach

ślub Koszalin, wesele Dworek Jamneński

Całość dopełnia rozmowa ze mną oraz Wskazówki dla par młodych które przekazuje Wam tuż po rezerwacji terminu. Nic na pamięć, nie będę również Was specjalnie pozował. Współpraca ze mną jest dość spontaniczną przygodą, którą wiele par ocenia bardzo przyjemnie. Po plenerze nadchodzi czas selekcji i projektowania albumu. Wykonuje to oczywiście ja, pod Waszym czujnym okiem. Za to oko odpowiada specjalna Strefa Klienta którą stworzyłem na potrzeby fotografii. Tam znajdziecie wiele informacji dotyczących Waszego ślubu, wesela, pleneru. Z takiej strefy możecie również przypomnieć sobie daty, jakie inne produkty wykonuje, rodzaje skór, tkanin, pasteli.

wesele Mon Cherri Włynkowo

Monika i Tomasz w trakcie wesela

 

Fotograf na ślub

Wysyłając do mnie maila otrzymacie cennik fotografii. Ogólny pakiet do momentu kiedy razem usiądziemy do kawy powtarza się, ale jest elastyczny i może ulec modyfikacji. Są pary które piszą do mnie 2.5 roku przed swoim ślubem, do których mam 300 kilometrów i są w pełni zdecydowane na fotografa. Są pary które pochodzą z mojej rodzinnej miejscowości i brak tu w ogóle informacji o noclegu. Wyjątek stanowi np. wyjazd na plener ślubny w górach.

 

Kiedy ustalamy cenę?

Na spotkaniu. Każda z par ma nieco inne potrzeby, od dodatkowych albumów dla rodziców po pamiątki dla dziadków czy świadków. Są to dodatki, które można dobrać. Najczęstszym są wysokiej jakości odbitki fotograficzne w specjalnym pudełku, spójnym z albumem zestawie. Drugą rzeczą która może zmienić kwotę jest czas do którego chcielibyście abym fotografował. Bardzo rzadko, ale mam również w ofercie opcję pozostania do końca wesela. Czy warto? To obejrzycie w specjalnych, nigdzie nie publikowanych, reportażach – prawdopodobnie najlepszych jakie dotąd stworzyłem. Podsumowując, pakiet podstawowy jest początkiem naszej rozmowy i brak w nim ostatecznej umowy. Oczywiście może taki pozostać.

 

Zapytanie mailowe i telefon

Bardzo dobrze jest podać swój numer telefonu. Można zadzwonić, najpierw sprawdzę termin i dostępność mnie jako fotograf na ślub. Jeśli będę zajęty zaproponuje Wam dwie rzeczy: pomoc w wyborze godnego zastępstwa. Jest to dość łatwe, dlatego że znam wielu fotografów znających się na tym co robią. Mam z nimi stały kontakt, jak również z filmowcami. Są to osoby z którymi współpracuje wiele lat, uczę ich, bądź wspieramy się razem na konkretnym poziomie. Drugą rzeczą są konsultacje ślubne, możecie skorzystać z rozmowy ze mną jak z mini wedding plannerem.

 

Konsultacje ślubne

W zasadzie konsultacje przedślubne — które prowadzę — jestem do dyspozycji w ustalaniu m.in harmonogramu dnia, wyborze zespołu, filmowca. Więcej o zakresie pomocy przeczytacie w zakładce Konsultacje ślubne. W międzyczasie opowiem także śmiałe ruchy znajomych na parkiecie, uwielbiam poszukiwanie smaczków dnia, interesuje mnie brak rutyny. Dlatego warto odrzucić tabele z pakietami, złapać za telefon, wystukać maila. Terminy 2019 już w zasadzie za nami. Rezerwuje 2020 i 2021. Pracuje głównie na aparatach Canon, nie on sprawia że powracające opinie to zdjęcia pięknie i subtelne. To 10 centymetrów za nim, które uśmiechną się do Was i pomogą przejść przez ten dzień. Stawiam na to, by efekty cieszyły nas wspólnie i Waszą rodzinę, pozwalam poznać się częściowo jako gość, ale ciągle w pracy. Jak już wspomniałem, wykonuje również zdjęcia formalne – rodzinne. Posiadam zezwolenie na fotografie i filmowanie w miejscach sakralnych podczas celebracji liturgicznych. Podczas kawy omawiam plan, reportaże i wysłuchuje Was.

 • sesje plenerowe ślubne i narzeczeńskie
 • sesje dziecięce, brzuszkowe, wieczory panieńskie i kawalerskie, chrzciny, komunie święte
 • współpraca z wedding planerami
 • ekipa filmowa
 • dron, fotobudka, napis LOVE

fotograf wesele Gościniec Słupski w BydlinieNapis LOVE wesele

 

Sesja narzeczeńska

Czytaj więcej – sesja narzeczeńska.

sesja narzeczeńska Ustka

 

 

Nasze historie

Ślub to spontanicznie pisany reportaż. Wykonuje fotografie ślubną i komercyjną. Od kilku lat zajmuje się współpracą z ludźmi.

Czytaj więcej

fotograf

Sprawdź częste pytania

Wasz fotograf powinien rozumieć oraz rozładować stres towarzyszący dniu. Być profesjonalistą i nade wszystko dbać o uwiecznienie momentów ślubu.

Czytaj więcej

Marta i Mateusz - ślubna Sławno

Albumy ślubne

Fotoalbumy są dopełnieniem zdjęć ślubnych. Wykonane z najwyższą starannością, na materiałach jakości niedostępnej na rynku konsumenckim.

Czytaj więcej

Album fotograficzny ślubny