Czy wykonujesz zdjęcia osobiście?

Tak, jeśli wybieracie mnie na fotografa ślubnego. Przy wyborze zespołu foto-wideo rolę głównego operatora przejmuje filmowiec. Na ślubie międzynarodowym posługuje się językiem angielskim oraz podstawami niemieckiego. Podczas dnia ślubu piję. Wodę i napoje bezalkoholowe. Poruszam się własnym pojazdem.

Gdzie fotografujesz?

W całej Polsce. Pochodzę z Pomorza środkowego, najbliższe miasta to Słupsk, Koszalin, Kołobrzeg, Lębork. Często odwiedzam Trójmiasto, Gdynię i Gdańsk, Elbląg. Przy specjalnych zleceniach Łódź, Warszawę, Wrocław oraz Poznań. Z chęcią podejmuje się sesji artystycznych w wyjątkowej architekturze oraz organizacji sesji np. w górach. Jest też kilka miejsc które chciałbym odwiedzić między innymi Cedrowy Dworek, Zamek w Gniewie, kilka sal o stylu rustykalnym w okolicach trójmiasta. W tych miejscach pojawiam się często:

Wesele w Żabi Dwór, Ostrzyce

Czy posiadasz licencje fotografa?

Tak. Zezwolenie na fotografie i rejestrowanie w miejscach sakralnych podczas celebracji liturgicznych, potwierdzone licencją wydaną przez Kuria Biskupia w Koszalinie. Uprawnienia obejmują cały kraj. Działam na rynku jako legalny podmiot prowadzący działalność fotograficzną.
Fotografia Michał Wielgat
NIP: 499-06-12-973

Co dostaniemy i do której godziny pracujesz?

Na ślubie fotografuje do 1, zakończenia oczepin. Czasem zostaje chwilę dłużej, jeśli atmosfera jest napięta lub tak ekscytująca 🙂 Rozpoczęcie ustalamy przed ślubem. Jestem do Waszej dyspozycji cały dzień, nie ma wyznaczonych godzin od 14:52 do 23:51. Materiał o tej porze jest już z reguły bardzo dobry, a pozostanie po 1:00 jest uzależnione od sił, wykupienia dodatkowej godziny. Otrzymujecie materiał gotowy w wersji elektronicznej w postaci wspomnień i historii z Waszego wyjątkowego dnia. Ciężko przeliczać Wasze wspomnienia na minuty filmy czy ilość zdjęć jakie wykonam. Każdy ślub jest inny i potrzebuje indywidualnego podejścia. Wiem, że zaufanie zawsze sprawia uśmiech i szczęście po obu stronach.

zdjęcie pary młodej z lampkami

Czy możemy umówić się na sesję zdjęciową przed ślubem?

Oczywiście. Mogę przyjechać dzień przed Waszym ślubem, dzięki czemu będziemy mogli spędzić trochę więcej czasu ze sobą. Pójść na kawę, przygotować salę weselną. A najlepsze jest w tym to, że wcale nie będzie Was to kosztowało tyle byście to w ogóle zauważyli.

Ile czekamy na zdjęcia?

Z reguły, do dwóch tygodni. Przygotowanie zdjęć może zająć różną ilość czasu. Studia które nie wykonują post-produkcji, korekcji kolorów oddają zdjęcia prosto z aparatu nawet w trzy dni. Innym zajmuje to około tygodnia i dłużej. Ślub w Urzędzie Stanu Cywilnego, chrzciny oraz małe pierwsze komunie święte przy mniejszej ilości materiału, z reguły widzicie do tygodnia. Zdjęcia z koncertów, wydarzeń w zależności od efektu w ciągu kilku godzin.

Cennik fotografa na ślub?

Podstawa pełnego reportażu jest stała, wszelkie dodatki wybieracie sami – czasem po ślubie. Cennik udostępniam po sprawdzeniu terminu. Dziś na rynku ślubnym znajdziemy cennik fotografów od 2000 do 8000 zł i więcej. Ceny fotografa ślubnego, są dopasowane do wybranego pakietu, efektów, stylu obróbki, doświadczenia i poświęcanego czasu na rozwój fotografii. Część stanowią podatki i sprzęt, to pierwsze dotyczy wszystkich, drugie zapewnia radość z pasji i wysoką jakość pracy. Do czasu pewnej rezerwacji z Waszej strony, mogę rozmawiać o terminie z inną parą.

Rezerwacja polega na umowie i wpłaceniu 30% wartości zlecenia.

Kiedy rezerwować termin?

Rezerwacji daty na miesiące zawierające w nazwie literę „r” sierpień, czerwiec, warto pytać z rocznym wyprzedzeniem. Jeśli termin zwolni się lub jest dostępny – zdarzają się rezerwacje miesiąc przed ślubem. Generalnie zasada kto pierwszy. Co więcej, podpisanie umowy na daty odległe o 20 miesięcy jest ograniczone, ponieważ nie wiemy jak będą wyglądały ceny materiałów, koszty prowadzenia firmy. Na takie terminy wykonuje rezerwacje, jeśli nadchodzi czas, potwierdzamy.

Styl gotowej fotografii

Dobry scenariusz piszę natura. Fotograf powinien Was wspierać, w atmosferze wzajemnego uśmiechu. Tak też wygląda mój styl pracy. Uwielbiam podglądać wydarzenia z boku, czasem jednak jestem w środku wszystkiego razem z Wami. Dodatkowo przed ślubem otrzymujecie rozpiskę rzeczy, które warto wziąć pod uwagę. Lista obejmuje podpowiedzi i wskazówki dotyczące ślubu. Dowiecie się z nich również jak powinny wyglądać produkty i jak zrobić by spełniały wysoką jakość.

Sugestie, m.in z ceremonii warto wyjść powoli i dostojnie, obrączkę zakładać będąc skierowanym do siebie wzajemnie, otrzymują moje Pary i które wykupiły konsultacje przedślubne. To proste przykłady, a cała książeczka zawiera wiele ciekawych aspektów około-ślubnych.

Po setkach godzin obróbki i wyrabiania stylu, stawiam na delikatność, klimaty rustykalne, ciepło i boho. Jednocześnie, staram się być gotowy na kontrastowe, głębokie, ostre czernie oraz biele, nowoczesne i modernistyczne podejście. Jest to uzależnione od typu sali weselnej czy wykonywanej sesji, ślubna, indywidualna po prywatny czarno-biały akt. Jeśli jesteście młodą parą która planuje wyjątkowy wystrój, stylistykę sesji w konkretnym stylu, powiedzcie mi Cześć!

ślub wesele Słupsk

Album i wybór zdjęć

Z jakich materiałów wykonujesz album?

Okładka to skóra ekologiczna lub tkanina introligatorska, z możliwością wyboru albumu w skórze naturalnej. Lubię minimalizm, z góry proponuje parze młodej album który będzie ładny, pasował do koloru przewodniego, stylu wesela. Skorzystanie z podpowiedzi oszczędza Wam rozterek. Proces projektowania jest wspólny. Więcej o albumach

Jaka jest różnica między foto-albumem, a foto-książką?

  • rozkładówka foto-albumu nie posiada wyraźnego zgięcia między stronami
  • możliwość zastosowania skóry naturalnej
  • karty są naświetlane, nie drukowane
  • sztywne, wysokiej jakości karty

Kto wybiera zdjęcia do albumu?

Z reguły fotograf zajmuję się wszystkim. Jednak, po ślubie otrzymacie galerie ze zdjęciami. Możecie z nich wybrać kilka ulubionych ujęć. W galerii będzie możliwość przesłania takiej informacji. Dodam, że fotografując staram się, by album tworzył Waszą historię.

Czy można zamówić wydruki?

Tak, szczegółowe informacje w zakładce Wydruki i odbitki fotograficzne

 

 

Plener ślubny za granicą

Destination weddings

Śluby wyjazdowe nie są przeszkodą, wymagają od nas organizacji noclegu i wcześniejszego wyjazdu. Ma to małe znaczenie jeśli ktoś mnie wybiera na fotografa. Zbieramy siły i ruszamy z Wami na przygodę. Wyprawę omówcie ze mną indywidualnie. Warto pytać mnie o szczegóły. Wspomnienia z takich miejsc jak Bornholm, Londyn to świetne doznania. A zdjęcia z Polskich gór są równie ciekawe. Zajmuje się współorganizacją plenerów np. nad Morskim Okiem.

Czy otrzymamy pliki surowe?

Tak jak kucharz nie oddaje garnków w restauracji, żaden szanowany fotograf nie oddaje materiału surowego. Do korzystania i obróbki materiału trzeba sprzętu, umiejętności i wiedzy. Pozostawmy to artystom który wypełni zdjęcia kolorami. Jeśli sposób obróbki zdjęć wyobrażacie sobie nieco inaczej, warto o tym wspomnieć. Istnieje szansa na dopasowanie stylu post-produkcji.

Zdjęcie przed obróbką i po edycji w programie graficznym.

Zdjęcie przed obróbką i po edycji w programie graficznym.

Czy możemy liczyć na pomoc w wyborze zespołu, makijażystki, dj’a, sali weselnej?

Jasne, bez znaczenia czy Szczecin, Wrocław czy Trójmiasto. Jako osoby z branży spotykam wiele osób i będąc w wielu salach weselnych jestem w stanie pomóc przy wyborze. Biorąc pod uwagę mój obiektywizm i Wasze sugestie, mogę zaproponować opcje od sprawdzonych lokalnych zespołów weselnych, po rozwiązania dla najbardziej wymagającego klienta – orkiestra do kościoła czy zespoły z dwoma wokalami, grający na żywo, to tylko początek drogi.

Poznajmy się. Uważam, że najlepszą formą jest rozmowa. Jestem dostępny telefonicznie, mailowo lub Skype. Kawa jest pomocna.

sesja zdjęciowa w Orzechowie nad morzem

Ekipa foto wideo budka i dron

Wybór filmowania oraz fotografa w jednym pakiecie. Film wykonuje mój współpracownik Michał lub profesjonalny zaprzyjaźniony filmowiec. W zależności od wybranego pakietu może być nas 4 osoby pełniące uzupełniające się rolę: fotograf, filmowiec, filmowiec drugiego ujęcia b-roll i dźwiękowiec.

Ile zajmuje montaż filmu?

Bezpieczny termin ustalony jest na 2-3 miesiące w zależności od pory roku. Wcześniej otrzymują Państwo wersję podglądową.

Fotobudka

Usługa foto-budki z animatorem – goście mogą się przebierać w dostępne gadżety i wykonywać zabawne zdjęcia, które można wklejać do księgi gości lub zabrać na pamiątkę. Koszt usługi od 600zł.

Dron

Przy chęci uzyskania zdjęć i filmu z powietrza, usługę drona należy konsultować z wyprzedzeniem. Cena za film i zdjęcia w zależności od pakietu około 300-700zł.

Dron, fotobudka, święcący napis LOVE