Odbitki fotograficzne cennik

Wydruki wysokiej jakości archiwalnej. Jakość jest nieporównywalna do automatycznych foto-kiosków oraz laboratoriów gdzie maszyny pracują bez kalibracji, u kresów swojego czasu. Stosuje grubszy i dobry papier w opcjach naświetlania błysk, mat, jedwab oraz metallic. Doradzam, jako fotograf pielęgnuje wspomnienia. Poniżej cennik popularnych rozmiarów

mat cena
10×15 80 gr
15×21 2.10 2.30 zł*
15×23 2.30 zł
30×40 12 zł

Naświetlanie i druk wykonywane są w wysoce kontrolowanych warunkach, pod okiem laboranta. Opcja korekcji czerwonych oczu, kadrowanie i kolory 10 i 20 groszy. Powyżej 80 sztuk nie jest doliczane pakowanie 10zł, odbiór osobisty na terenie Słupska lub wysyłka. Możliwość wyboru eleganckiego etui lub pudełka, by wspomnienia były bezpieczne.
*powyżej 100 sztuk niższa cena, promocja ograniczona

odbitki Słupsk 10x15 i 21x15

Płótno, fotoobraz na ścianę

Płótno charakteryzuje się dwu centymetrowym podbiciem i wykończeniem z filcu. Trwałość specjalnego wydruku dzięki optymalizacji odcieni skóry obliczamy na 120-200 lat. Fotoobraz posiada zadrukowane krawędzie i jest gotowy do zawieszenia na ścianie. Płótno canvas wyróżnia lekka malarska struktura. Pod nim znajdziesz drewniane krosno malarskie łączone bez gwoździ z drewna sosnowego. Tu również jakość materiału jest znacznie wyższa od drogerii. Koszt płótna

 • 30×20 79zł
 • 60×40 90zł
 • 100×70 150zł

Wydruki wielkoformatowe

Wydruki do antyram, na wystawy, pokoju, salonu na ścianę. Dowolne rozmiary. Szczegółowy cennik dostępny po kontakcie.

 • 30×20 15zł
 • 60×40 49zł
 • 100×70 99zł
 • 90×30 45zł

fotoobraz na 2cm i 4cm drewnianej ramie

Jak dostarczyć zdjęcia?

 • mailowo
 • na płycie, pendrive, karcie pamięci
 • udostępniamy dysk sieciowy

Opis zdjęć: folder 10×15 mat ramka,  pliki img001, img002_x3
Oznacza że wykonam odbitki na papierze matowym, 10×15 z białą ramką, 4 sztuki – jedna 001 i trzy 002.

Jaki papier i gdzie stosować:

 • błyszczący 235g, z gładką strukturą, dobrze oddaje kontrasty i głębię, wrażenie większej ostrości zdjęcia
  polecany do oglądania wewnątrz
 • mat 235g – z drobną, ziarnistą strukturą, słabo odbija światło. Jest wytrzymały na zniszczenia mechaniczne i niewielkie zarysowania, nie widać odcisków palców. Dobrze odwzorowuje naturalne barwy.
  polecany do ramek za szkłem, oglądania wewnątrz i na zewnątrz
 • Jedwab 235g – rzeczywisty półmat, z grubszą niż mat teksturą, podobny do dawnych, tradycyjnych papierów używanych do wywoływania odbitek. Odporny na odciski palców i zarysowania, delikatne kontrasty, gładkie przejścia tonalne, słabo odbijający światło;
  polecany do albumów, oglądania wewnątrz i zewnątrz
 • Metallic 250g – mocno błyszczący i gładki papier, silnie odbija światło. Fotografie naświetlone na takim podłożu będą wydawały się bardziej ostre, z soczystymi, wyrazistymi kolorami, ostrymi brzegami i szczegółowo oddanymi detalami.
  polecany do uzyskania efektu prestiżu

Wielkości zdjęć w pikselach

Aby zachować najlepszą jakość wydruku dobrze by zdjęcia spełniały rozmiary

 • 10×15 to 1205×1795 pikseli
 • 15×21 to 1795×2669 pikseli

Korekcja kolorystyczna odbitek, z czym to się je?

Dotyczy ona jasności zdjęć, naturalności kolorów i likwidacji efektu czerwonych oczu. Dzielę ją na dwa etapy, pierwszy kiedy otrzymam zdjęcia od klienta przeglądam i podejmujemy decyzję czy mamy poprawiać. Drugi etap to korekcja na maszynie. Stąd na maszynie zdjęcia powinna przejrzeć osoba zwana laborantem.

Laborant ocenia wymiar oraz profil. Później preferencje kolorystyczne lub artystyczne zdjęcia. Po wstępnym rozpoznaniu koryguje obraz na podstawie wartości gęstości, kontrastu, koloru, żeby w naświetleniu czy druku uzyskać najlepszą jakość. Istotną informacją jest znajomość maszyn i poprawnie skalibrowane monitory. W popularnych foto-kioskach, drogeriach oraz w mniejszych punktach wykonywania odbitek etap nigdy nie występuje, druk jest automatyczny, dopiero Ty widzisz zdjęcia. Wyjdą jak wyjdą #jakotako.

Co oznaczają rodzaje kadrowania: bez ramki, z ramką, pełny kadr?

Kadrowanie jest istotnym parametrem wyboru przy zamawianiu odbitek. Decyduje o tym, jaki finalnie otrzymamy produkt.

Bez ramki opcja zalecane do małych ramek. oznacza, że jeśli proporcje pliku są przygotowane inaczej niż format odbitki, część obrazu zostanie przycięta do właściwego rozmiaru. Kadrowanie danej strony zdjęcia jest wykonywane ręcznie, stąd staram się aby było poprawnie.

Biała ramka zalecana do oglądania luźnych zdjęć. Wokół fotografii pojawi się obramowanie o szerokości 4mm i 5mm. Ramka stanowi świetną ozdobę. Ładnie wyróżnia zdjęcie na czarnej stronie albumu.

Pełny kadr, często błędnie rozumiany przez klientów. Oznacza, że jeśli zdjęcie nie jest przygotowane we właściwym formacie, obraz zostanie zmniejszony w ten sposób, żeby cała fotografia była widoczna na odbitce. Różnica proporcji powoduje dodanie białych pasków.

To były odbitki naświetlane, teraz drukowane

Dwa rodzaje odbitek drukowanych

 • błysk
  papier błyszczący z idealnie gładką strukturą i tym samym wysokim poziomem połysku, daje wrażenie większej soczystości kolorów, z bardzo głęboką czernią i chłodną szarością. Charakteryzuje się sztywnością i jest niezwykle odporny na blaknięcie. Dzięki dużemu kontrastowi zachowa i wyostrzy każdy detal czy krawędź.
 • mat
  półmat, słabo odbijający światło, ze średnim ziarnem w strukturze (pomiędzy jedwabiem a matem PRO), odporny na dotyk. Zachowuje dużą ilość detali w cieniach, jednocześnie dając możliwość reprodukcji szerokiej palety kolorów. Doskonale oddający pastelowe i stonowane barwy.

Polecam je dla osób chcących uzyskać naprawdę wysoką jakość, bardzo głęboką czerń i maksymalne nasycenie kolorów. Druk wykonywany jest na maszynie Canon DreamLab.

 

Pudełko na odbitki

Opakowanie lub pudełko drewniane na 50 i 100 odbitek. Wieczko drewnianego wykończone grawerem. Wymiary na odbitki 10×15, 15×21/23. Pudełko zabezpiecza odbitki przed zniszczeniem i stanowi formę zapakowania prezentu. Jestem także producentem własnoręcznie robionego pudełka betonowego na odbitki. Po szczegóły tego wyjątkowego połączenia betonu z drewnem kliknij Betonowe pudełko na odbitki.

drewniane pudełko na odbitki
drewniane opakowanie na odbitki

Wydruki plakatów

Wydruki fotoplakatów na papierze 200 g/m2 do rozwieszania w gablotach, miejscach użyteczności publicznej. Kosztorys
druku ekologicznego pozwala na osiągnięcie wysokiej jakości wydruków przy zachowaniu niskiej ceny. Przyjazny środowisku, wydruk jest bezzapachowy i nie szkodzi zdrowiu, stanowi idealne rozwiązanie do zastosowań wewnątrz pomieszczeń. Czas oczekiwania to 3-5 dni, płatność z góry. Korekcja koloru i jasności 5 zł od całego zamówienia bez względu na ilość. Odbiór osobisty 0 zł lub kurier od 14,90 zł.

A4+ 22,5×32 cm 10 sztuk 49zł = 4,9 sztuka
A4+ 22,5×32 cm 20 sztuk 79zł = 3,95 sztuka
A4+ 22,5×32 cm 50 sztuk 150zł = 3 sztuka

A3+ 45×32 cm 10 sztuk = 5,90 zł sztuka
A3+ 45×32 cm 20 sztuk = 4,50 zł sztuka
A3+ 45×32 cm 50 sztuk = 4 zł sztuka

 

 

Zdjęcia karty passe-partout od 19 zł

Zdjęcia z modnymi, kartonowymi ramkami passe-partout w kilku kolorach. Do wyboru technologie powstawania obrazu oraz efektowne papiery. KARTY PASSE-PARTOUT możesz zamówić w zestawie, gdzie zostaną umieszczone w ręcznie robionym pudełeczku, lub osobno. Wybierz od jednej do dwudziestu sztuk zdjęć podklejonych do sztywnego, kilkumilimetrowego kartonu ze stylowym obramowaniem. Do wyboru masz modne, różnokolorowe ramki passe-partout: białe, ecru, szare, niebieskie i czarne, z białą lub czarną ramką wewnętrzną.

Możesz też wybrać opcję standard bez obramowań. Wtedy otrzymasz standardowe karty ze zdjęciami podklejonymi do sztywnego, zbitego, jasnego, 4mm kartonu. Są niezwykle lekkim i efektownym nośnikiem obrazu, przypominającym nieco płótno lub piankę na ścianę, choć są znacznie cieńsze.
matowe wydruki na ścianę stolik, passepartout

profesjonalny wydruk na sztywnym kartonie

Karty ze zdjęciami możesz kupić samodzielnie, bez ręcznie wykonanego pudełeczka do przechowywania. Podstawowa różnica względem kart passe-partout to brak obramowania. Produkt prestiżowo wybierany na wyjątkowe kadry z Waszego ślubu, sesji buduarowej czy sesji rodzinnej.

pudełko passe-partout

Sześć kombinacji kolorów: czerń, szarość, niebieski, ecru.
Siedem rozmiarów: 13×18, 20×25, 20×20, 25×25, 20×30, 28×36, 30×40

passe-partout kolory i rozmiary ramek