Nowe mieszkanie, biurowiec lub fabryka czyli fotografia deweloperska

Dziś każdy może wykonać zdjęcia, telefonem czy aparatem. Ale czegoś im brakuje, kompozycja nie wygląda tak jak powinna? Brakuje w nich elementu który przekonuje potencjalnego klienta do zakupu. A przecież tak często kupujemy oczami.

Jak już przekonałem Cię, że aparat to nie wszystko, jako profesjonalista (fotograf Słupsk) pokażę, że nie tylko estetyka i wyczucie jest tu istotne. Trzeba się również wykazać doświadczeniem, wiedzą, a także szerokim warsztatem narzędzi które pozwolą uzyskać dane efekty w tego typu fotografii wnętrz oraz zewnątrz.

Wiele godzin spędzonych na niestandardowych pracach w terenie, w różnych warunkach pogodowych oraz trudnych oświetleniowo pozwala na świadczenie usług zdjęć budynków i remontów na wysokim poziomie. Bardzo często w tego typu zleceniach trzeba spełnić nie tylko indywidualną wizję jakości, ale również wysokich rangą kadry kierowniczej czy dział marketingowy nieruchomości. Skoro jesteśmy przy nieruchomościach, wizyta na budowie to pokazanie kształtów architektury, oszklenia czy elegancji apartamentowca i całego osiedla. W zakres usługi fotografii dla deweloperów wchodzi fotografia wnętrz, zewnątrz oraz z lotu ptaka.

Pozostałą część usług stanowią niestandardowe projekty wykonywania zdjęć na wysokościach, budowach o zintegrowanej strukturze, podlegających szczególnemu nadzorowi Bezpieczeństwa Higieny Pracy gdzie standardem jest wysoki stopień zabezpieczenia życia i zdrowia. Fotografie mogą zostać wykonane pod nadzorem, w określonej przestrzeni, czasie poza wyłączeniem taśm i urządzeń np. w nocy. Bardzo często gotowy materiał nie może ujrzeć światła dziennego, z powodu stosowanych procesów produkcji. Przykładowe wykonywane zlecenia to:

 • transport wielkogabarytowy
 • długotrwała budowa elektrowni
 • sieć restauracji w nadmorskich miejscowościach
 • fotoreportaż z budowy centrum biznesowego
 • reportaż z testu wyspecjalizowanych maszyn rolniczych

 

Orientacyjny cennik fotografii nieruchomości znajdziesz w zakładce Fotografia dla firm

 

fotografia wnętrz - lokal gastronomiczny Słupsk

fotografia wnętrz - lokal gastronomiczny Słupsk

 

 

W ogłoszeniach o wynajmie i zakupie nieruchomości możemy obejrzeć wiele zdjęć, bardzo często amatorskich które pokazują niską wartość estetyczną. Takie ogłoszenia najczęściej są nieatrakcyjne, a potencjalny klient rezygnuje z czytania szczegółowego opisu tuż po sprawdzeniu zdjęć i ceny zakupu. Poniżej wypiszemy bardzo podstawowe zasady przygotowania zdjęć małego mieszkania na sprzedaż.

1. Przygotuj wnętrze

Brzmi banalnie, ale porozrzucane ubrania czy niewyprasowana pościel to codzienność. Również na półce nieułożone książki, czy zadarty dywanik to błędy podświadomości które na pierwszy rzut oka pomijamy, jednak oczy przyjmują wszystko mimo braku naszej bezpośredniej wiedzy.

 • schowaj nadmierną ilość ubrań, książek
 • dostosuj akcent kolorystyczny do wnętrza, z pomocą może przyjść projektant wnętrza
 • kwiaty, poduszki, krzesła, wszelkie szafy oraz ściany powinny tworzyć współgrające ze sobą linie
 • na koniec postaw się z perspektywy osoby oglądającej miejsce pierwszy raz

2. Aparat

Jakość fotografii jest kluczowa, fotograf powinien posiadać nie tylko profesjonalny i stabilny statyw – również z odpowiednią głowicą. Również wiedzę na temat psychologii zakupu, odpowiednio pokazać część jaką stanowi podłoga sufit oraz kubatura pomieszczenia. Ujęcia z perspektywy żaby czy spod sufitu mogą się nie sprawdzić. Płaszczyzna z poziomu wzroku stojącej osoby również często się nie sprawdza.

 • zachowaj piony i poziomy
 • użyj odpowiedniej perspektywy do kubatury
 • pokaż szczegóły i szerszy kąt
 • wspomóż się poziomicą statywu oraz jego innymi możliwościami np. pochyleniem głowicy

3. Pozostałe sztuczki

Miały być podstawy, więc pominiemy wszelki temat ekspozycji, korekcji balansu bieli, a także porę wykonania zdjęć. Czy poranek, wieczór, a może południe, to uzależnione od położenia okien, drzwi i samego budynku. W przypadku nowego budynku często jest łatwiej, profesjonalne oświetlenie wnętrz pozwala na wybalansowanie atmosfery i klimatu miejsca. Pominiemy również komponowanie kadrów względem złotego podziału, kadrowanie poza łącznikami świateł czy zasłonkami. To dopiero początek wskazówek. Doświadczony fotograf przemysłowy czy komercyjny doskonale stosuje sztuczki których klient nawet nie zauważy, również psychologiczne. Tak jak dobry handlowiec negocjuje, tak profesjonalny fotograf pracuje matrycą z pomysłem.

Dziś, nie trzeba wspominać jak ujęcia z lotu ptaka (dron) wykonane z odpowiedniej wysokości wzbogacają dokumentację zdjęciową i filmową. Oczywiście zdjęcia w klasycznej perspektywy (z ziemi) mogą pokazywać etapy budowy – wyszczególnić można tu animację poklatkową. Coraz częściej urozmaicenie zdjęć z wysokości wzbudza dodatkowe zainteresowanie wśród pracowników i klientów. Takie ujęcia mogą pokazać atrakcyjność okolicy, ale również stanowić dokumentację szkoleniową, postępu prac wraz z wywiązywaniem się z terminów podwykonawców.

 

zdjęcia z lotu ptaka

Fotografia budynków - przedsiębiorstwo z lotu ptaka

 

Słowa kluczowe: fotografia deweloperska, fotografia wnętrz, fotograf budynków, fotografia obiektów, outdoor, fotograf Słupsk, fotograf Gdańsk, fotograf Koszalin, dron, przemysł, nieruchomości na sprzedaż, kontrolowanie powierzchni pola, lasu, ocena prac, dokumentacja zdjęciowa wyrządzonych szkód